szkółka drzew owocowych
strona główna nasza oferta kontakt
gospodarstwo sadownicze
Drzewka Podkładki Zrazy (oczka) Owoce

Red Jonaprince®

Miejsce wyhodowania: Holandia
Pochodzenie: Mutant odmiany Jonagold
Wzrost: Drzewo naturalnie rośnie silnie i tworzy luźną rozłożystą koronę
Zapylacze: Elise®, Elstar, Gala, Gloster, Golden, Idared, Najdared®, Ligol®, Szampion, Reno2®, Evereste, Golden Hornet, Prof Sprenger
Odmiany zapylane: Brak - triploid
Owoce: Owoce są charakterystyczne ponieważ bardzo wcześnie się wybarwiają i osiągają głęboki czerwony kolor. Owoce są duże lub bardzo duże, wielkość średnio 75-85mm, o kształcie kulisto-stożkowym. Skórkę ma błyszczącą, gładką, w 95 do 100 % pokrytą intensywnym, rozmytym, bordowym rumieńcem. Nawet po stronie zacienionej drzewa i w środku korony. Owoce Red Jonaprince mają wiekszą zawartość cukrów i jędrność niż inne Jonagoldy. Red Jonaprince posiada wysoką zawartość przeciwnowotworowego składnika - antocjanów.
Dojrzałość zbiorcza: W porównaniu ze standardowymi odmianami z grupy Jonagoldów zbiór jest bardzo wczesny, przypada w trzeciej dekadzie września
Przechowywanie: Owoce ze względu na wyjątkowo ścisły, drobnoziarnisty miąższ zachowują długą przydatność do spożycia i apetyczny wygląd. W doświadczeniach w USA, dwa tygodnie po wyjęciu owocu z chłodni i przetrzymaniu Red Jonaprince'a w warunkach pokojowych, w temperaturze 15 ºC, w maju 1998 roku, jędrność wynosiła 6,5 kg/cm ².
Wytrzymałość na mróz: Mała
Podatność na choroby: Parch - średnia; mączniak - średnia; zaraza ogniowa - średnia; inne: choroby kory i drewna - mała/średnia; gorzka plamistość podskórna - duża; gorzka zgnilizna jabłek - średnia.

Więcej informacji na stronie www.redjonaprince.pl
szkółka